Zajmujemy się fachowym doradztwem, projektowaniem, budową i montażem tego rodzaju konstrukcji. Każde zamówienie realizujemy w oparciu o preferencje klienta, jak również dane techniczne konkretnego obiektu.

Kominy przemysłowe to konstrukcje, które służą do odprowadzania spalin oraz innych szkodliwych substancji, które powstają w wyniku procesów przemysłowych. Muszą być one wykonane z materiałów odpornych na korozję, wycieranie i niejednokrotnie wysokie temperatury. Zajmujemy się projektowaniem, budową i montażem takich instalacji.

Instalacje przemysłowe, budowa kominów, konstrukcje stalowe

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w budowie, remontach oraz wyburzeniach instalacji przemysłowych różnego typu. Wykonujemy kompleksowe usługi związane z budową konstrukcji stalowych i betonowych. Wśród wielu projektów tworzonych przez naszą firmę z Bydgoszczy, znajdują się kominy przemysłowe stalowe ze stali czarnych, kwasoodpornych oraz żaroodpornych. Budujemy również kominy i wieże żelbetonowe. Są to niezwykle ważne instalacje, odprowadzające spaliny lub zużyte powietrze z zakładów przemysłowych.

Dobór odpowiedniej instalacji zależy od specyfiki zakładu i rodzaju odprowadzanych do atmosfery gazów. Ważne są przede wszystkim takie parametry jak temperatura, skład chemiczny czy ciśnienie.

Budowa komina przemysłowego

Budowa kominów przemysłowych i stalowych to złożony proces. Należy zadbać, by instalacja była nie tylko odporna na działanie czynników zewnętrznych, ale również odpowiednio wytrzymywała działanie gazów powstających podczas procesów produkcyjnych.

W zależności od potrzeb przygotowujemy kominy wolnostojące, jak:

  • stalowe – tego rodzaju instalacje są kwasoodporne i nierdzewne, co zapewnia niezwykle wysoką odporność na szkodliwe substancje, działanie skrajnych temperatur otoczenia, jak i wysoki poziom wilgoci;
  • żelbetonowe kominy przemysłowe prefabrykowane lub monolityczne – są one wyjątkowo wytrzymałe na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będzie służył przez długie lata.

Oferowane przez nas kominy dostosowane są do potrzeb poszczególnych zakładów zarówno pod względem rozmiaru, jak i funkcjonalności.

Montaż kominów stalowych

Zarówno budowa, jak i montaż kominów stalowych i żelbetonowych wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń. Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu prac przy użyciu ciężkiego sprzętu. W razie konieczności wykorzystujemy również metody alpinistyczne – są szczególnie przydatne, gdy zastosowanie tradycyjnych rusztowań jest niemożliwe Budowa komina przemysłowego to nie tylko instalacja trzonu, to również montowanie zabezpieczeń wewnątrz trzonu. Powłoka wewnętrzna to najczęściej ceramika, szkło, tworzywa sztuczne lub stal kwasoodporna. Musi być dostosowana do rodzaju emitowanych gazów.

Komin-Piec-Bud zajmuje się fachowym doradztwem, projektowaniem, budową i montażem tego rodzaju konstrukcji. Każde zamówienie realizujemy na podstawie preferencji klienta danych technicznych oraz przepisów prawa. Oferujemy szeroki zakres działań, jak produkcja kominów przemysłowych, ekspertyzy techniczne i prace projektowe wymagane do pełnego cyklu budowlanego. Poznaj naszą pełną ofertę i zaufaj doświadczeniu ekspertów!

Przykładowe realizacje:

Budowa komina dla stoczni jachtowej

Budowa komina z tłumikiem hałasu systemu kogeneracji

Budowa komina dwupłaszczowego dla elektrociepłowni

Produkcja i montaz kominów instalacji kogeneracji

 Logo Funduszy Europejskich, flaga Polski, herb województwa Kujawsko-Pomorskiego, flaga Unii Europejskiej